MİK Portal, Medya ve İletişim Kulübünün Kulüp Misyonu’nda bulunan altıncı madde kapsamında  (6-Teknolojik çağın gerekliliği olan internet mecrasının doğru ve etkili kullanımını öğrencilere kazandırmak) kurulan ve bu amaç doğrultusunda ‘’Kültür, Sanat ve Medya’’ konuları üzerine akademik, didaktik ve  eleştirel içeriklerin oluşturulduğu, kâr amacı gütmeyen bir platformdur. 

 MİK Portal’ın içeriklerini bu alanlarla sınırlı tutmasının sebebi hem ağırlıklı olarak kulüp öğrencilerinin Kültür ve İletişim Bilimleri Bölümü öğrencisi olmaları hem de kulübün, aynı zamanda bölümün temsilinde rol almasıdır. Bu sebeple portalın yazar kitlesini oluşturan öğrenciler hakim oldukları konular üzerine yazarak, sahip oldukları birikimi kitlelerle paylaşmayı amaçlamaktadır. 

 

  MİK Portal 2019 yılının ilk çeyreğinde kurulmuş ve kuruluşundan bu yana birçok takipçi kazanarak, okunma sayısını her geçen gün arttırmış ve portalda yayınlanan içerikler yerli/yabancı çeşitli sitelerde kaynak olarak kullanılmaya başlanmıştır.

 MİK Portal’da yazar olmak için aynı okulun aynı bölümünde öğrenci olmak şart değildir, bahsedilen alanlarda ilgi ve bilgi sahibi olmak, araştırma ve okuma konusunda hevesli olmak, çeviri yapabilmek aranan şartlardır. 

 Yakın gelecek vizyonumuz kadromuzu genişleterek, daha kaliteli içeriklerle daha çok sayıda insana ulaşabilmektir. Kültür, İletişim, Medya ve Sosyal Bilimler üzerine daha fazla akademik içerik yayınlayarak ülkemizde yeterince bilgi sahibi olunmayan bu alanın gelişmesine katkıda bulunmak ayrıca hedeflerimizdendir.

 Yazar ve takipçilerimizle büyüyüp gelişerek alanımızda yetkin içerikler sunmaya devam edeceğiz. Bu yolculukta bizimle olmak için bültenimize abone olarak bizi takip edebilir, iletişim sayfamızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan bize her zaman ulaşabilirsiniz.