MİK Portal | 1. Yazar Alımı

Bir şeyler yazıp, paylaşmaktan hoşlanır mısın?

Merhaba, birkaç ay önce açılışını gerçekleştirdiğimiz ve şuanda halihazırda 6 yazarı (aynı zamanda kurucuları) olan portalımıza birkaç yazar daha almaya karar verdik.

Eğer bu sayfayı görüntülüyorsan, senin de bir şeyler yazmaya, yani üretmeye ve ürettiğin şeyleri insanlar ile paylaşmaya, okutmaya ilgin var diye düşünüyoruz.

İlk önce kendimizi tanıtalım,

Biz ne yapıyoruz, amacımız ne?

TAÜ – Medya ve İletişim Kulübü‘nün online temsili MİK Portal olarak, sitede belirlenmiş kategoriler (sanat, sinema, akademik vb.) ve yayın çerçevemiz içerisinde güncel olarak yazılar yayınlamakta ve okuyucularımıza sunmaktayız.

Bunun dışında aday üniversite öğrencilerine yönelik, internette hakkında yeterince bilgi bulunmayan üniversitemiz için bilgi kaynağı ve referans olma yolunda ilerlemekte, gelecek YouTube içeriklerimiz ile sadece üniversite adaylarına değil, aynı zamanda üniversitemiz mensuplarına da TAÜ ile ilgili bilmedikleri olanak ve imkanları da olabildiğince net, akıcı ve eğlenceli bir şekilde sunacağız.

0

Yazar Sayımız

Yazar sayımızı gitgide arttırarak, üniversitemizin sadece bir uzantısı olmaktan çıkıp bir parçası olmayı planlıyoruz.

0

İçerik Sayımız

Şimdiye kadar portalda 40 adet içerik yayınladık, daha fazla ve daha sık içerik yayınlanması için yeni yazarlara ihtiyacımız var.

0

Aylık Ziyaretçi Sayımız

Portalın açıldığı günlerden bugüne ziyaretçi sayımız sürekli artış gösterdi, şuanda ise aylık ortalama 7000 ziyaretçi sayısına sahibiz, sene sonunda bu rakamın 5'e katlanmış olmasını görev edindik.

Mevcut Portal Ekibimiz

(Sağa kaydırılabilir.)

Kalıcı Yazarlık

 • MİK Portal’da “Kalıcı Yazar” olan yazarlarımızın isimleri “Yazarlar” kısmında yer alır.
 • Yazarlıklarının bitişinde “Geçmiş Yazarlar” kısmında listelenmeye devam ederler.
 • İnternette isimleri üzerine yapılan aramalarda MİK Portal‘da yazar olarak gözükürler.
 • Yazdıkları yazıların altında her zaman gözükecek olan bir “Yazar Biyografisi Kutusu” görüntülenir.
 • Portal paneline giriş yetkileri bulunur. (WordPress eğitimi yazarlık kabulü sonrası verilir.)

KOŞULLAR

 1. Türk-Alman Üniversitesi mensubu olunmalıdır.
 2. Her ay en az 2-3 içerik oluşturulmalıdır.
 3. İçerikler MİK Portal yayın çizgisine uygun ve detaylıca araştırılarak, özenle hazırlanmış olmalıdır. (İlgili döküman yazarlığa kabul edildikten sonra yollanır.)
 4. Medya ve İletişim Kulübü‘ne üye olarak kaydolunmalıdır.

Misafir Yazarlık

 • Misafir Yazarlar istedikleri zaman yazı yazabilir, yazdıkları yazıları mail yolu ile editörlerden birine yollarlar ve yazıları editöryal düzenlemelerden geçirilerek portalda yayınlanır.
 • Misafir yazarların portalda yayınlanan içeriklerinin altında her zaman gözükecek olan bir “Misafir Yazar Biyografisi Kutusu” görüntülenir.

KOŞULLAR

 1. Türk-Alman Üniversitesi mensubu olunmalıdır.
 2. İçerikler MİK Portal yayın çizgisine uygun ve detaylıca araştırılarak, özenle hazırlanmış olmalıdır. (İlgili döküman yazarlığa kabul edildikten sonra yollanır.)

Yazarlık Başvuru Formu

Aşağıdaki formdan yazarlık başvurusu yapabilirsin.